Fotovoltaická elektrárna (FVE)

Jak funguje?

Fotovoltaické elektrárny využívají sluneční energie k její přeměně v elektrickou. K jejímu získání se obvykle používá takzvaná přímá metoda pracující s polovodičovými fotovoltaickými panely. Se solární elektrárnou získáte významné snížení nákladů na odběr elektrické energie, sestavíme vám individuální návrh ekologického řešení na míru, které přispívá ke zvýšení kvality životního prostředí.

Fotovoltaická elektrárna (FVE) s baterií

Pokud chcete mít maximální energetickou soběstačnost a nezávislost a hledáte ochranu proti možným výpadkům sítě, doporučujeme vám fotovoltaickou elektrárnu s baterií. Hodí se do všech domů o různých velikostech s vyšší spotřebou elektrické energie. Energie získaná ze slunce je primárně použita na chod spotřebičů v domácnosti. Případné přebytky elektrické energie jsou ukládány do ohřevu teplé vody i do akumulátorů. Uloženou energii je tak možné využít, i když slunce nesvítí.

Fotovoltaická elektrárna (FVE) bez baterie

Pokud chcete hlavně snížit účty za elektřinu, doporučujeme vám fotovoltaickou elektrárnu bez baterie. Výroba vlastní energie pro přímou/okamžitou spotřebu. Pokud FVE vyrábí více energie, než je potřeba pro provoz domácnosti (spotřebiče v domácnosti jako jsou pračka, ohřev vody v bojleru aj.), přebývající elektřinu prodáte do sítě. Má nejrychlejší návratnost, v průměru 7 až 8 let.


Dotace na solární elektrárny

Nové dotační období 2021–⁠2027 přinese rekordní množství finančních prostředků.
Dotace na domácí fotovoltaickou elektrárnu propojenou s distribuční soustavou. Vyrobená elektrická energie se přednostně využívá v domě.

Kdo může žádat

  • Vlastníci stávajících dokončených rodinných domů
  • Vlastníci novostaveb

Kolik získáte

Základní instalace o výkonu 2 kWp se standardním měničem – 40 000 Kč
Základní instalace o výkonu 2 kWp s hybridním měničem – 60 000 Kč
Základní instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
Za 1 kWh elektrického akumulačního systému – 10 000 Kč

Můžete dostat dotaci ve výši 40 000 – 200 000 Kč!

Nechte nám na vás kontakt, ozveme se!

 


    Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí pro ni Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.